Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw  (Przeczytany 13866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gzyra

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw

Rozpoczelismy konkretne dzialania, ktore, mamy nadzieje, doprowadza do tego, ze "opiekunowie" psow nie beda na spolke z lekarzami weterynarii z taka latwoscia kaleczyli swoich podopiecznych:

http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306&str=1
Zapisane

Meggy

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #1 : 2005-02-09, 13:21 »
JA od zawsze byłam przeciwna obcinaniu czegokolwiek psom.Niestety wpływu na ogonek nie miałam,ale za to teraz patrzę na piękne,sznaucerkowe uszka u mojej suni,załamując się,jak widzę sznaucerka z uszami ściętymi "na dobermana" :(

Z tego co wiem,to już zakaz obcinania uszów i ogonów wszedł w życie i jest on respektowany,choć napewno niektórzy się znajdą,co złamią dla kasy przepis...! :roll:

JA się pod tym całkowicie podpisuję!! 8)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #2 : 2005-02-09, 13:24 »
Ja się podpisuje! Słyszałam o ludziach którzy na żywca obcinają uszy i ogony...ale tylko w takim przypadku się podpisuję. Przecież pod narkozą itp.psom niec się nie dzieje...prawda?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #2 : 2005-02-09, 13:24 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #3 : 2005-02-09, 13:26 »
Ja jestem zdecydowanie PRZECIW!!!!!!!! Mój pies ma uciety ogon ale ja o tym nie decydowałam.  To straszne że mimo odpowiednich ustaw, przepisy nadal są łamane!!
1. znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2 i art. 31, podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywnie
Szkoda tylko ze odpowiednie organy nie egzekwują tego!! Weci tną i będą cieli jeśli nic sie z tym nie zrobi- utnie raz, drugi i nic go za to nie spotyka... ehhh szkoda słów  :(

Niestety wielu hodowców nie moze sie przestwić na "nowe oblicze rasy" i to moze w nich tkwi problem... na szczescie wiele naprawdę dobrych hodowli od czasu wprowadzenia przepisów zaprzestała tego procederu :) Moze inni niedługo tez sie przestawia
Zapisane

Kamila

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #4 : 2005-02-09, 13:28 »
Jestem ocziwscie przeciw. Choc u mnie na osiedlu jest bokserek malutki, ktory jeszcze doniedawna chodzil z postawionymi uszami w plastrach. Teraz juz plastry mu zdjeto
Zapisane

olc!a

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #5 : 2005-02-09, 13:29 »
A może TOZ mógłby zrobić coś w rodzaju kontroli wetów... Tzn jakiś człowiek idzie z szczeniakiem, powiedzmy dobermanem, do weta i mówi, że chce przyciąć mu uszy. Wet się zgadza - człowiek ujawnia się jako 'inspektor' i wet zostaje ukarany...
Ale namieszałam... ale chyba wiecie o co mi chodzi :P
Zapisane

Meggy

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #6 : 2005-02-09, 13:30 »
MArto!SAma się przekonasz już niedługo jak ŚLICZNIE wygląda szczeniorek z ogonkiem i uszkami!!REWELACJA!! 8)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #7 : 2005-02-09, 13:32 »
Monis wiem :))))) Ty juz się przekonałaś szczęściaro :)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #8 : 2005-02-09, 13:36 »
Widziałam bokserka z uszkami i ogonkiem! Jaki on był sliczny!!! Moja mama mówi że nie powinno się pozbawiać piesków szczęścia (ogon).
Zmieniam zdanie  - nie powinno się ucinać oragnów. Własnie moja koleżanka powiedziała mi o  nieuleczalnych przypadkach...
Zresztą ludzie często to robią bez powodu... :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #8 : 2005-02-09, 13:36 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #9 : 2005-02-09, 13:46 »
Całkowicie się zgadzam!!! Obcinanie uszu i ogonów nie ma żadnego uzasadnienia. Czy kupujemy zwierzęta dla ich urody  :roll:  i żeby pies wyglądał jeszcze lepiej, obcinamy mu ogon (tak bardzo potrzebny dla psa w mowie ciała) i uszy.
Mój pies niestety ma obcięte uszy, ja nie chciałam mu obcinać ale po konsultacji w Związku Kynologicznym i sedziom jednak się zdecydowałam.  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Meggy

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #10 : 2005-02-09, 13:55 »
Cytuj

Monis wiem )))) Ty juz się przekonałaś szczęściaro

No,widok super!!Całe to szczęsie w ogonach i uszkach!! 8)
Cytuj

Mój pies niestety ma obcięte uszy, ja nie chciałam mu obcinać ale po konsultacji w Związku Kynologicznym i sedziom jednak się zdecydowałam.

A co się stało? :)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #11 : 2005-02-09, 14:07 »
Cytuj

No,widok super!!Całe to szczęsie w ogonach i uszkach!!

no tak  :lol:  mój Reksik musi całą radość w uszach magazynowac  :lol:  a tak to się rozłoży  :lol:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #12 : 2005-02-09, 14:29 »
Jestem jak najbardziej przeciw.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #13 : 2005-02-09, 14:33 »
Cytuj

no tak  mój Reksik musi całą radość w uszach magazynowac  a tak to się rozłoży

Dokładnie!! 8)
Z uszkami i ogonkiem wyglądałby tak:

NA szczęście za niedługo radość rozłoży się na dwa końce suni!!! 8)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #14 : 2005-02-09, 14:46 »
Cytat: Meggy

 
Cytuj

Mój pies niestety ma obcięte uszy, ja nie chciałam mu obcinać ale po konsultacji w Związku Kynologicznym i sedziom jednak się zdecydowałam.

A co się stało? :)

Nic sie nie stało, tylko kupując psa nie zwróciłam uwagi na jego uszy i z takimi uszami nie miałabym po co na wystawy jeździć.

Nie uważam, że obcinanie uszu to straszne okaleczanie zwierzat, jest to jednak niepotrzebne, zbędne.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #14 : 2005-02-09, 14:46 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #15 : 2005-02-09, 14:58 »
Mój wujek obciął dla swojego boksera ogon u wecia pod narkozą a potem tek "kikut" zaczął gnić i pieska trzeba było uśpić
Zapisane
emocjonalne kanapki

zakla

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #16 : 2005-02-09, 15:04 »
JA jestem PRZECIW! Po co do jasnej ... obcinac im uszy i ogony?! Mi sie straszliwie podobaja dobki z uszkami i ogonkami:) Slodziutkie są;) Boxery tez fajowo wygladaja, rotki... W przyszlosci chce miec aussie, ktorym czesto obcina sie ogon. Ja chcialabym psa z dlugoim ogonem, jezeli takiego by nie bylo, to z ogonkiem naturalnie krotkim;)

Moim zdaniem jedynym sensownym powodem do ciecia psu uszu czy ogona sa sprawy zdrowotne typu przytrzasniety ogon, rozszarpane ucho...:)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #17 : 2005-02-09, 17:52 »
W tej chwili jeśli się spotka szczeniaka z obcietymi uszami/ogonem mozna być pewnym że jest to pies z "pseudohodowli" ponieważ na żadna wystawe nie przyjma psa z czymś obciętym który się urodził po wprowadzeniu zakazu. Osobiście jestem przeciwna obcinaniu ze względu na to że uszy i ogon sa dla psa ważne ze względu na komunikacje z innymi i w tej chwili obcinanie jest calkowicie zbędne...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #18 : 2005-02-09, 18:01 »
jestem przeciw obcinaniu zwierzętom czegokolwiek, chyba że zależy od tego ich zdrowie lub życie.

nasz kot po bójce miał ogon tak zmasakrowany, że tzymał sie tylkio na małym pasku skóry. obcięliśmy. tylko że jest właśnie spora różnica między KOPIOWANIEM z wyboru, a AMPUTACJĄ  :roll:
Zapisane

M'AST

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #19 : 2005-02-09, 18:18 »
Cytuj

tylko kupując psa nie zwróciłam uwagi na jego uszy i z takimi uszami nie miałabym po co na wystawy jeździć.

ale on miał je jakies chore czy chodzi Ci o to że sedziowie preferują obcięte??bo jeśli to drugie to z całym szcunkiem ale looknij na wzorzec Asta
"preferowane są uszy nie cięte" :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #20 : 2005-02-09, 18:22 »
Cytuj

W tej chwili jeśli się spotka szczeniaka z obcietymi uszami/ogonem mozna być pewnym że jest to pies z "pseudohodowli" ponieważ na żadna wystawe nie przyjma psa z czymś obciętym który się urodził po wprowadzeniu zakazu.

Pierdu pierdu. Oczywiscie ze przyjma.

Cytuj

Osobiście jestem przeciwna obcinaniu ze względu na to że uszy i ogon sa dla psa ważne ze względu na komunikacje z innymi i w tej chwili obcinanie jest calkowicie zbędne...

Pies mowi do innych psow calym cialem, to my przyzwyczailismy sie ze odbieramy psie sygnaly "z ogona"- czesto blednie.

Cytuj

Moim zdaniem jedynym sensownym powodem do ciecia psu uszu czy ogona sa sprawy zdrowotne typu przytrzasniety ogon, rozszarpane ucho...


Nie zapominajmy ze wiekszosc ras zostala stworzona przez czlowieka. A czlowiek jak to czlowiek dazyl do tego zeby cos bylo super jesli chodzi o wyglad, prawie zawsze ze szkoda dla zdrowia psa. I tak powstal mops z problemami w oddychaniu, dog podatny na dysplazje i skrety, krotko zyjacy (gigantyzm), jamnik z dyskopatia itp itd... :roll:
Powiem na przykladzie pinczerow. Niekopiowane uszy moga oznaczac powazne problemy zdrowotne. Od zimna tworza sie na nich rozne zrogowacenia, psa to boli, trzesie glowa, a choroba jest dluuga i kosztowna. Ogon- jak wiadomo (albo i nie sadzac po wypowiedziach :roll: ) pinczery sa wszedobylskie i bardzo aktywne- wystarczy mocniejsze przytrzasniecie drzwiami albo jakis wypadek na spacerze i ogon złamany..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #20 : 2005-02-09, 18:22 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #21 : 2005-02-09, 18:26 »
Na wystawę moga przyjąć ale taki [ies z ringu zostanie wywalony, co do sygnałów dawanych uszami i ogonem - jest ich bardzo wiele, nie tylko machanie ogonem - które i tak moze mieć różn znaczenie od przyjaźnie, niepewności , po strach i agresję.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

M'AST

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #22 : 2005-02-09, 18:39 »
niektórym psom faktycznie kopiuje sie uszy ze względu na zdrowie ale pomyśł co może się stać jeśli taki szczeniak z dopiero co obciętymi uszami dostanie zakażenia...młody organizm cieżko sobie z tym poradzi...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #23 : 2005-02-09, 18:47 »
Przeciw... Moja Figa ma obcięty ogonek, ale zrobiono to zanim jeszcze do mnie przybyła  :(
Co do zakazu - no cóż, nie zawsze jest on akceptowany...
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #24 : 2005-02-09, 18:51 »
Cytat: Meggy
JA od zawsze byłam przeciwna obcinaniu czegokolwiek psom.Niestety wpływu na ogonek nie miałam


dokładnie :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

zakla

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #25 : 2005-02-09, 18:59 »
VioaoiV- jezeli tak jest, to czemu tyle pinczerow, zarowno mini, srednich jak i dobkow zyje spokojnie z dlugimi uszami(zwlaszcza, ze nie sa one az tak dlugie), a coraz czesciej i z ogonami? Jezeli to sprawia takie problemy, to czemu chociazby posokowce czy gonczaki, ktore swoim ogonem potrafia lac jak biczem(:P), a uszy sie za nimi ciagna, jakos zyja, i jezeli sie o nie dba, to sa zdrowe?
Zgodze sie, ze rasy, ktorym sie cos obcina, byly przez czloweika stworzone. I np. wiekszosc wlascicieli dobkow cielo im uszy bo "grozniej wygladaja"... Wybacz, ale jezeli cos takiego do Ciebie przemawia, to, no coz- do mnie nie...
I jeszcze jedno- co maja do tego tematu rasy ze sklonnosciami do jakis schorzen? Chyba ze obcinanie uszu i ogonow to schorzenie... :roll: POzdrO:)
Zapisane

Miyu

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #26 : 2005-02-09, 19:03 »
Zawsze bylam temu [przeciwna! A takie dla urody! Sa najgorsze! To okropnośc! Fajnie że ktoś zakłada takie akcje przeciw!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #27 : 2005-02-09, 19:08 »
Cytuj

Na wystawę moga przyjąć ale taki [ies z ringu zostanie wywalony, co do sygnałów dawanych uszami i ogonem - jest ich bardzo wiele, nie tylko machanie ogonem - które i tak moze mieć różn znaczenie od przyjaźnie, niepewności , po strach i agresję.


Psu nie przeszkadza to ze nie ma kawalka ogona. Bardziej przeszkadzaloby mu gdyby sobie złamał ..

Cytuj

Jezeli to sprawia takie problemy, to czemu chociazby posokowce czy gonczaki, ktore swoim ogonem potrafia lac jak biczem


Posokowce i gonczaki to psy przede wszystkim "mniej rasowe", przystosowane do polowań, silne, duze.

Cytuj

I jeszcze jedno- co maja do tego tematu rasy ze sklonnosciami do jakis schorzen? Chyba ze obcinanie uszu i ogonow to schorzenie...  POzdrO:)


Eee.. :roll: chyba niedokladnie to wszystko przeczytalas, inaczej wiedzialabys co mam na mysli  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #27 : 2005-02-09, 19:08 »

Pink

  • *
  • Wiadomości: 2379
  • de gustibus non disputandum est...
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #28 : 2005-02-09, 19:12 »
Cytuj
Powiem na przykladzie pinczerow. Niekopiowane uszy moga oznaczac powazne problemy zdrowotne. Od zimna tworza sie na nich rozne zrogowacenia, psa to boli, trzesie glowa, a choroba jest dluuga i kosztowna. Ogon- jak wiadomo (albo i nie sadzac po wypowiedziach  ) pinczery sa wszedobylskie i bardzo aktywne- wystarczy mocniejsze przytrzasniecie drzwiami albo jakis wypadek na spacerze i ogon złamany..


nie zgodze sie z tym. Zakaz kopiowania uszu w zachodniej czesci Europy obowiazuje od lat osiemdziesiatych, pare lat pozniej zaczal obowiazywac zakaz kopiowania ogonow. Nie ma i od poczatku nie bylo "zaleznosci" chorobowych "usznych" czy "ogoniastych", miedzy kopiowanymi i nie kopiowanymi zwierzakami. PSK - bardzo dobrze to sprawdzil, przez lata prowadzil statystyki, przypadki itp tez im na poczatku to nie odpowiadalo, bo wiazalo sie ze zmiana wzorca. Wzorzec musieli zmienic, nie udowodniono ze niekopiowanie jest nieszkodliwe dla psow.
Zapisane
gruby grubego nie zrozumie

zakla

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #29 : 2005-02-09, 19:20 »
Sorry, ponioslo mnie :oops: VioaoiV- przeczytalam dokladnie i jedno tez teraz zauwazylam- napisalas: "A czlowiek jak to czlowiek dazyl do tego zeby cos bylo super jesli chodzi o wyglad, prawie zawsze ze szkoda dla zdrowia psa. I tu chyba przeczysz sama sobie;)

Cytat:

Na wystawę moga przyjąć ale taki [ies z ringu zostanie wywalony, co do sygnałów dawanych uszami i ogonem - jest ich bardzo wiele, nie tylko machanie ogonem - które i tak moze mieć różn znaczenie od przyjaźnie, niepewności , po strach i agresję.
 


Psu nie przeszkadza to ze nie ma kawalka ogona. Bardziej przeszkadzaloby mu gdyby sobie złamał ..

Tu moge sie czesciowo zgodzic- spore problemy z psia komunikacja maja psy typu bobtail, ktore przez duuuza ilosc siersci takze na pysku nie moga dokladnie pokazac, co chca pokazac;)
Ale tez brak ogona czasem przeszkadza psom, np. jak wielu wiadomo, wiekszosc psow ma koncowke ogona jasniejsza lub ciemniejsza niz reszte siersci- a to po to, aby byl on lepiej widoczny i zeby inne psy lepiej odczytywaly znaki dawane ogonem. Ciecie uszu juz psom nie przeszkadza w syngnalizacji, nie liczac tym, ktorym uszy obcina sie "na zero", np. dogo argentino, alabaje czy kaukazy:)

POzdrO:)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 32 zapytaniami.